B57863S0303F040
THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD
product image
B57863S0303F040 Picture
SeekIC No. : 004157754 Detail
B57863S0303F040: THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57863S0303F040
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57863
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 30k
Resistance Tolerance: - B Value Tolerance: -
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3964K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Packaging: Bulk
B Value Tolerance: -
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Package / Case: Bead
Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Mounting Type: Free Hanging
Resistance in Ohms @ 25°C: 30k
B25/100: 3964K
Series: B57863
Resistance Tolerance: -
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57863S0303F040
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C30K
B25/1003964K
B0/50-
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
Accuracy-
Power - Max60mW