B57871S0123F000
THERMISTOR NTC 12K OHM 1% RAD
product image
B57871S0123F000 Picture
SeekIC No. : 004157336 Detail
B57871S0123F000: THERMISTOR NTC 12K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57871S0123F000
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57871
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 12k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3760K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Bead
Description
B0/50: -
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Resistance Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Packaging: Bulk
Series: B57871
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Bead
Resistance in Ohms @ 25°C: 12k
B25/100: 3760K
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57871S0123F000
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C12K
B25/1003760K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max60mW