B57891S0104F008
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% RAD
product image
B57891S0104F008 Picture
SeekIC No. : 004157374 Detail
B57891S0104F008: THERMISTOR NTC 100K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57891S0104F008
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 100k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 4450K Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Power - Max: 200mW Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
B25/75: -
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 100k
Resistance Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Series: B57891
Power - Max: 200mW
B25/100: 4450K
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57891S0104F008
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C100K
B25/1004450K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max200mW