B81122A1153M
Film Capacitors 0.015uF 250VAC 7x12.5x18mm
product image
B81122A1153M Picture
SeekIC No. : 001054629 Detail
B81122A1153M: Film Capacitors 0.015uF 250VAC 7x12.5x18mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B81122A1153M
Mfg:
EPCOS
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : AC Pulse, Suppression Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 0.015 uF Voltage Rating : 250 VoltsAC
Series : B81122 Termination Style : Radial
Dimensions : 7 mm W x 18 mm L x 12.5 mm H
Description
Tolerance :
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dielectric : Polypropylene (PP)
Termination Style : Radial
Product Type : AC Pulse, Suppression
Capacitance : 0.015 uF
Voltage Rating : 250 VoltsAC
Series : B81122
Parameters:
Technical/Catalog InformationB81122A1153M
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance0.015F
Voltage - Rated 250V
Tolerance±20%
Dielectric MaterialMetallized Polypropylene Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature100°C
Lead Spacing0.591" (15.00mm)