B82422H1103K100
INDUCTOR 10UH 300MA 1210 10%
product image
B82422H1103K100 Picture
SeekIC No. : 003458317 Detail
B82422H1103K100: INDUCTOR 10UH 300MA 1210 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B82422H1103K100
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SIMID Manufacturer: EPCOS Inc
Inductance: 10µH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.2 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 30MHz Material - Core: Ferrite
Package / Case: 1210 (3225 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 1.2 Ohm Max
Current: 300mA
Inductance: 10µH
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Tolerance: ±10%
Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz