BB-100.000MBE-T
Standard Clock Oscillators 100MHz 3.3V, -40 to 85C
product image
BB-100.000MBE-T Picture
SeekIC No. : 001155802 Detail
BB-100.000MBE-T: Standard Clock Oscillators 100MHz 3.3V, -40 to 85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BB-100.000MBE-T
Mfg:
TXC Corporation
Quick Details
Product : Standard Clock Oscillators Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 2.5 Volts, 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Format : LVPECL Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Packaging : Bulk Series : BB
Description
Load Capacitance :
Product : Standard Clock Oscillators
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Termination Style : SMD/SMT
Output Format : LVPECL
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Packaging : Bulk
Frequency : 100 MHz