BB-106.250MCE-T
Standard Clock Oscillators 106.250MHz 2.5Volt 50ppm -40C +85C
product image
BB-106.250MCE-T Picture
SeekIC No. : 001148347 Detail
BB-106.250MCE-T: Standard Clock Oscillators 106.250MHz 2.5Volt 50ppm -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BB-106.250MCE-T
Quick Details
Product : Standard Clock Oscillators Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 106.25 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 2.5 Volts, 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Format : LVPECL Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Packaging : Reel Series : BB
Product : Standard Clock Oscillators
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Output Format : LVPECL
Packaging : Reel
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Frequency : 106.25 MHz