BK1005HS800-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 80OHMS 25%,
product image
BK1005HS800-T Picture
SeekIC No. : 001108600 Detail
BK1005HS800-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 80OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1005HS800-T
Quick Details
Impedance : 80 Ohms Maximum DC Current : 700 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Maximum DC Current : 700 mAmps
Impedance : 80 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1005HS800-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating700mA
Frequency100MHz
Impedance80 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max