BK1005HW601-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 600OHMS 25%,
product image
BK1005HW601-T Picture
SeekIC No. : 001108626 Detail
BK1005HW601-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 600OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1005HW601-T
Mfg:
Taiyo Yuden
Quick Details
Impedance : 600 Ohms Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 1005 (0402 metric)
Description
Voltage Rating :
Maximum DC Current : 300 mAmps
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Impedance : 600 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1005HW601-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating300mA
Frequency100MHz
Impedance600 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max