BK1608HW121-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 120OHMS 25%,
product image
BK1608HW121-T Picture
SeekIC No. : 001109357 Detail
BK1608HW121-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 120OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1608HW121-T
Quick Details
Impedance : 120 Ohms Maximum DC Current : 600 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Impedance : 120 Ohms
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 600 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1608HW121-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating600mA
Frequency100MHz
Impedance120 Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max