BK/AGC-V-15-R
Fuses 32VAC 15A Axial Lead
product image
BK/AGC-V-15-R Picture
SeekIC No. : 00650772 Detail
BK/AGC-V-15-R: Fuses 32VAC 15A Axial Lead
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/AGC-V-15-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 15 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Current Rating : 15 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/AGC-V-15-R
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 15A
Voltage - Rated 32V