BK/AGC-V-20
Fuses 250VAC 20A Fast Acting
product image
BK/AGC-V-20 Picture
SeekIC No. : 00673792 Detail
BK/AGC-V-20: Fuses 250VAC 20A Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/AGC-V-20
Quick Details
Current Rating : 20 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 1 1/4 in L x 1/4 in D
Current Rating : 20 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/AGC-V-20
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 20A
Voltage - Rated 32V