BK/GDC-315MA
FUSE 315MA 250V T-LAG GLAS GDC
product image
BK/GDC-315MA Picture
SeekIC No. : 003608788 Detail
BK/GDC-315MA: FUSE 315MA 250V T-LAG GLAS GDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/GDC-315MA
Quick Details
Data Rate : 196 MBps Series: GDC
Manufacturer: Cooper Bussmann Fuse Type: Cartridge, Glass
Current Rating: 315mA Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: - Response Time: Slow
Package / Case: 5mm x 20mm Mounting Type: Holder
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Melting I²t: 0.621 Approvals: cULus, IMQ
Operating Temperature: - Color: -
Description
Series:
Manufacturer:
Accessory Type:
For Use With/Related Products:
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/GDC-315MA
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 315mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm
Fuse TypeSlow Blow, Long Time Lag
Mounting TypeHolder
Drawing Number*
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names BK GDC 315MA