BLA6G1011LS-200RG,112
TRANS PWR LDMOS 200W SOT502
product image
BLA6G1011LS-200RG,112 Picture
SeekIC No. : 003434725 Detail
BLA6G1011LS-200RG,112: TRANS PWR LDMOS 200W SOT502
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLA6G1011LS-200RG,112
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Emitter- Base Voltage VEBO : 1.2 V Series: -
Manufacturer: NXP Semiconductors Transistor Type: LDMOS
Frequency: 1.03GHz ~ 1.09GHz Gain: 20dB
Voltage - Test: 28V Current Rating: 49A
Noise Figure: - Current - Test: 100mA
Power - Output: 200W Voltage - Rated: 65V
Package / Case: SOT-502C Supplier Device Package: LDMOST
Description
Series: -
Manufacturer: NXP Semiconductors
Noise Figure: -
Packaging: Bulk
Gain: 20dB
Transistor Type: LDMOS
Voltage - Test: 28V
Current - Test: 100mA
Voltage - Rated: 65V
Supplier Device Package: LDMOST
Current Rating: 49A
Frequency: 1.03GHz ~ 1.09GHz
Power - Output: 200W