BLA6G1011-200R,112
Transistors RF MOSFET Power TRANS PWR LDMOS 200W
product image
BLA6G1011-200R,112 Picture
SeekIC No. : 00219872 Detail
BLA6G1011-200R,112: Transistors RF MOSFET Power TRANS PWR LDMOS 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLA6G1011-200R,112
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~14
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 1.03 GHz to 1.09 GHz Gain : 20 dB
Output Power : 200 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 49 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-502A
Packaging : Tube
Description
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Packaging : Tube
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Gain : 20 dB
Output Power : 200 W
Package / Case : SOT-502A
Frequency : 1.03 GHz to 1.09 GHz
Continuous Drain Current : 49 A