BLC6G22LS-75,112
Transistors RF MOSFET Power Single 65V 18A 0.15Ohms
product image
BLC6G22LS-75,112 Picture
SeekIC No. : 00220430 Detail
BLC6G22LS-75,112: Transistors RF MOSFET Power Single 65V 18A 0.15Ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLC6G22LS-75,112
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2 GHz to 2.2 GHz Gain : 18.5 dB
Output Power : 17 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 18 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-896B
Description
Packaging :
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Continuous Drain Current : 18 A
Gain : 18.5 dB
Frequency : 2 GHz to 2.2 GHz
Output Power : 17 W