BLC6G27LS-100,112
Transistors RF MOSFET Power Single
product image
BLC6G27LS-100,112 Picture
SeekIC No. : 00219903 Detail
BLC6G27LS-100,112: Transistors RF MOSFET Power Single
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLC6G27LS-100,112
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~41
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz Gain : 17 dB at 2.5 GHz
Output Power : 14 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : SOT-895B Packaging : Tube
Description
Drain-Source Breakdown Voltage :
Continuous Drain Current :
Gate-Source Breakdown Voltage :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz
Output Power : 14 W
Gain : 17 dB at 2.5 GHz