BLF2425M6L180P,118
Transistors RF MOSFET Power 2.4-2.5GHz 65V 12dB
product image
BLF2425M6L180P,118 Picture
SeekIC No. : 00219626 Detail
BLF2425M6L180P,118: Transistors RF MOSFET Power 2.4-2.5GHz 65V 12dB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF2425M6L180P,118
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
Quick Details
Frequency : 2.4 GHz to 2.5 GHz Gain : 12 dB
Output Power : 180 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V Package / Case : SOT-539A
Packaging : Reel
Description
Configuration :
Transistor Polarity :
Continuous Drain Current :
Maximum Operating Temperature :
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Package / Case : SOT-539A
Gain : 12 dB
Frequency : 2.4 GHz to 2.5 GHz
Output Power : 180 W