BLF7G24LS-140,112
Transistors RF MOSFET Power PWR LDMOS TRANSISTOR
product image
BLF7G24LS-140,112 Picture
SeekIC No. : 00219681 Detail
BLF7G24LS-140,112: Transistors RF MOSFET Power PWR LDMOS TRANSISTOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF7G24LS-140,112
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~38
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2.4 GHz Gain : 18.5 dB
Output Power : 50 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 28 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-502B
Packaging : Tube
Description
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Packaging : Tube
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Gain : 18.5 dB
Output Power : 50 W
Frequency : 2.4 GHz
Continuous Drain Current : 28 A