BLF7G27L-75P,112
Transistors RF MOSFET Power Single 65V 18A 0.29Ohms
product image
BLF7G27L-75P,112 Picture
SeekIC No. : 00219898 Detail
BLF7G27L-75P,112: Transistors RF MOSFET Power Single 65V 18A 0.29Ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF7G27L-75P,112
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~41
Quick Details
Configuration : Dual Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2.3 GHz to 2.7 GHz Gain : 17 dB
Output Power : 12 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 18 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-1121A
Packaging : Tube
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Dual
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Packaging : Tube
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Continuous Drain Current : 18 A
Package / Case : SOT-1121A
Gain : 17 dB
Output Power : 12 W
Frequency : 2.3 GHz to 2.7 GHz