BLM15AG700SN1D
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 70 OHM LOW SPEED SIG
product image
BLM15AG700SN1D Picture
SeekIC No. : 001108653 Detail
BLM15AG700SN1D: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 70 OHM LOW SPEED SIG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLM15AG700SN1D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 70 Ohms Maximum DC Current : 500 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 500 mAmps
Impedance : 70 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBLM15AG700SN1D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating500mA
Frequency100MHz
Impedance70 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max