BPC50R100F
Thin Film Resistors - Through Hole
product image
BPC50R100F Picture
SeekIC No. : 001550295 Detail
BPC50R100F: Thin Film Resistors - Through Hole
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BPC50R100F
Mfg:
BI Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 100 mOhms Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Power Rating : 5 Watts
Series : BPC Voltage Rating : 300 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C Termination Style : Radial
Dimensions : 25.4 mm W x 12.7 mm L x 2.54 mm H
Description
Packaging :
Tolerance : 1 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Voltage Rating : 300 Volts
Termination Style : Radial
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : BPC
Power Rating : 5 Watts
Resistance : 100 mOhms