BPC50R100G
Thin Film Resistors - Through Hole
product image
BPC50R100G Picture
SeekIC No. : 001549748 Detail
BPC50R100G: Thin Film Resistors - Through Hole
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BPC50R100G
Quick Details
Resistance : 100 mOhms Tolerance : 2 %
Dimensions : 25.4 mm W x 12.7 mm L x 2.54 mm H
Power Rating : 5 Watts
Tolerance : 2 %
Resistance : 100 mOhms