BPC50R100J
Thin Film Resistors - Through Hole
product image
BPC50R100J Picture
SeekIC No. : 001549238 Detail
BPC50R100J: Thin Film Resistors - Through Hole
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BPC50R100J
Quick Details
Resistance : 100 mOhms Tolerance : 5 %
Dimensions : 25.4 mm W x 12.7 mm L x 2.54 mm H
Termination Style : Radial
Tolerance : 5 %
Power Rating : 5 Watts
Resistance : 100 mOhms