BPC50R100K
Thin Film Resistors - Through Hole
product image
BPC50R100K Picture
SeekIC No. : 001548115 Detail
BPC50R100K: Thin Film Resistors - Through Hole
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BPC50R100K
Quick Details
Resistance : 100 mOhms Tolerance : 10 %
Dimensions : 25.4 mm W x 12.7 mm L x 2.54 mm H
Series : BPC
Tolerance : 10 %
Power Rating : 5 Watts
Resistance : 100 mOhms