BSM-015G-LF
Board Mount Pressure / Force Sensors 0-15Psi Non-ported 6VDC supply
product image
BSM-015G-LF Picture
SeekIC No. : 002675107 Detail
BSM-015G-LF: Board Mount Pressure / Force Sensors 0-15Psi Non-ported 6VDC supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM-015G-LF
Mfg:
All Sensors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 15 psi Pressure Type : Gauge
Output Type : Basic Mounting Style : SMD/SMT
Operating Supply Voltage : 6 V Package / Case : SMD/SMT
Port Type : Manifold Sealed
Description
Accuracy :
Operating Pressure : 0 psi to 15 psi
Pressure Type : Gauge
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SMD/SMT
Port Type : Manifold Sealed
Output Type : Basic
Operating Supply Voltage : 6 V