BSM15GD120DN2
IGBT Modules 1200V 15A 3-PHASE
product image
BSM15GD120DN2 Picture
SeekIC No. : 00141290 Detail
BSM15GD120DN2: IGBT Modules 1200V 15A 3-PHASE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM15GD120DN2
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Hex
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.5 V
Continuous Collector Current at 25 C : 25 A Gate-Emitter Leakage Current : 150 nA
Power Dissipation : 145 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : EconoPACK 2
Description
Packaging :
Configuration : Hex
Product : IGBT Silicon Modules
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.5 V
Package / Case : EconoPACK 2
Continuous Collector Current at 25 C : 25 A
Gate-Emitter Leakage Current : 150 nA
Power Dissipation : 145 W