BSM30GD60DLC
IGBT Modules 600V 30A 3-PHASE
product image
BSM30GD60DLC Picture
SeekIC No. : 00141614 Detail
BSM30GD60DLC: IGBT Modules 600V 30A 3-PHASE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM30GD60DLC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Hex
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.95 V
Continuous Collector Current at 25 C : 40 A Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 135 W Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : EconoPACK 2A
Description
Packaging :
Configuration : Hex
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Product : IGBT Silicon Modules
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.95 V
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Continuous Collector Current at 25 C : 40 A
Package / Case : EconoPACK 2A
Power Dissipation : 135 W