BSM35GB120DLC
IGBT Modules 1200V 35A DUAL
product image
BSM35GB120DLC Picture
SeekIC No. : 00142168 Detail
BSM35GB120DLC: IGBT Modules 1200V 35A DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM35GB120DLC
Mfg:
Infineon Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Dual
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.6 V
Continuous Collector Current at 25 C : 75 A Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 310 W Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : 34MM
Description
Packaging :
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Dual
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Package / Case : 34MM
Continuous Collector Current at 25 C : 75 A
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.6 V
Power Dissipation : 310 W