BSM35GP120G
IGBT Modules 1200V 35A PIM
product image
BSM35GP120G Picture
SeekIC No. : 00141886 Detail
BSM35GP120G: IGBT Modules 1200V 35A PIM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM35GP120G
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~6
  • 6~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Hex
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.4 V
Continuous Collector Current at 25 C : 45 A Gate-Emitter Leakage Current : 300 nA
Power Dissipation : 230 W Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : EconoPIM3
Description
Packaging :
Configuration : Hex
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Gate-Emitter Leakage Current : 300 nA
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.4 V
Continuous Collector Current at 25 C : 45 A
Power Dissipation : 230 W