BSO200N03
MOSFET N-CH 30V 7A
product image
BSO200N03 Picture
SeekIC No. : 00160322 Detail
BSO200N03: MOSFET N-CH 30V 7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSO200N03
Mfg:
Infineon Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 7 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 20 mOhms Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : DSO-8 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Resistance Drain-Source RDS (on) : 20 mOhms
Continuous Drain Current : 7 A