BSOF3S3E-010.0M
OSC OCXO 10.0000MHZ 3.3V SMD
product image
BSOF3S3E-010.0M Picture
SeekIC No. : 003422076 Detail
BSOF3S3E-010.0M: OSC OCXO 10.0000MHZ 3.3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSOF3S3E-010.0M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: BSOF3S3E Manufacturer: Connor-Winfield
Type: OCXO Frequency: 10MHz
Function: - Output: HCMOS
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±10ppb
Packaging : Reel Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): - Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)
Height: 0.500" (12.70mm) Package / Case: 16-SMD (13 Pad), No Lead (DFN, LCC)
Description
Voltage - Supply: 3.3V
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Output: HCMOS
Frequency: 10MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: -
Packaging: Tray
Current - Supply (Max): -
Type: OCXO
Frequency Stability: ±10ppb
Height: 0.500" (12.70mm)
Manufacturer: Connor-Winfield
Size / Dimension: 1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)