BST-12/125-D12
DC/DC Converters 3W 12V/+-12V +-125mA
product image
BST-12/125-D12 Picture
SeekIC No. : 002733000 Detail
BST-12/125-D12: DC/DC Converters 3W 12V/+-12V +-125mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BST-12/125-D12
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Current (Channel 1) : +/- 125 mA Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Package / Case Size : DIP
Description
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Product : Isolated
Number of Outputs : 2
Package / Case Size : DIP
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V
Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 1) : +/- 125 mA