BSZ100N03MSG
MOSFET N-CH 30V 40A TDSON-8
product image
BSZ100N03MSG Picture
SeekIC No. : 004302481 Detail
BSZ100N03MSG: MOSFET N-CH 30V 40A TDSON-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSZ100N03MSG
Mfg:
Infineon Technologies
Parameters:
Technical/Catalog InformationBSZ100N03MSG
VendorInfineon Technologies
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C40A
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.1 mOhm @ 20A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1700pF @ 15V
Power - Max30W
PackagingTape & Reel (TR)
Gate Charge (Qg) @ Vgs23nC @ 10V