BSZ100N03LSG
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8
product image
BSZ100N03LSG Picture
SeekIC No. : 004302480 Detail
BSZ100N03LSG: MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSZ100N03LSG
Mfg:
Infineon Technologies (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationBSZ100N03LSG
VendorInfineon Technologies (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C40A
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 20A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1500pF @ 15V
Power - Max30W
PackagingDigi-Reel?
Gate Charge (Qg) @ Vgs17nC @ 10V