BT134-600E,127
Triacs RAIL TRIAC
product image
BT134-600E,127 Picture
SeekIC No. : 00201738 Detail
BT134-600E,127: Triacs RAIL TRIAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BT134-600E,127
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Mounting Style : Through Hole Package / Case : SOT-82
Packaging : Tube
Description
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM :
Breakover Current IBO Max :
On-State RMS Current (It RMS) :
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM :
Gate Trigger Voltage (Vgt) :
Gate Trigger Current (Igt) :
Holding Current (Ih Max) :
Mounting Style : Through Hole
Packaging : Tube
Package / Case : SOT-82
Parameters:
Technical/Catalog InformationBT134-600E,127
VendorNXP Semiconductors
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
ConfigurationSingle
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)15mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)25A, 27A