BU34TA2WNVX-TR
Low Dropout (LDO) Regulators High-Speed Load CMOS 3.4V Out 200mA
product image
BU34TA2WNVX-TR Picture
SeekIC No. : 00511574 Detail
BU34TA2WNVX-TR: Low Dropout (LDO) Regulators High-Speed Load CMOS 3.4V Out 200mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BU34TA2WNVX-TR
Quick Details
Input Voltage MAX : 5.5 V Output Voltage : 3.4 V
Output Current : 200 mA Load Regulation : 80 mV
Number of Outputs : 1 Output Type : Fixed
Maximum Operating Temperature : + 85 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SSON004
Description
Dropout Voltage (Max) :
Output Current : 200 mA
Number of Outputs : 1
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Input Voltage MAX : 5.5 V
Output Voltage : 3.4 V
Load Regulation : 80 mV
Package / Case : SSON004
Parameters:
Technical/Catalog InformationBU34TA2WNVX-TR
VendorRohm Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Regulator TypeSingle Output
Package / Case4-SSON
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Current - Output200mA
Voltage - Output3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input2.5 ~ 5.5 V