BXA10-48S05J
DC/DC Converters 10W 5V 2A
product image
BXA10-48S05J Picture
SeekIC No. : 002715119 Detail
BXA10-48S05J: DC/DC Converters 10W 5V 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BXA10-48S05J
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 8 W to 10 W Input Voltage Range : 18 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 2 A
Package / Case Size : 2 in x 1 in x 0.395 in
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage Range : 18 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 2 A
Output Power : 8 W to 10 W