BYT108/200
product image
BYT108/200 Picture
SeekIC No. : 004305747 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYT108/200
*Multiple diffusion
*Epitaxial planar
*Ultra fast forward recovery time
*Ultra fast reverse recovery time
=Repetitive peak reverse voltage
VR =V RRM 200 V
Peak forward surge current tp=10ms,half sinewave IFSM 100 A
Average forward current IFRM 40 A
Average forward current IFAV 8 A