BYV32-100HE3/45
Rectifiers 100 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
product image
BYV32-100HE3/45 Picture
SeekIC No. : 00173408 Detail
BYV32-100HE3/45: Rectifiers 100 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYV32-100HE3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers Configuration : Dual Common Cathode
Reverse Voltage : 100 V Forward Voltage Drop : 1.15 V at 20 A
Recovery Time : 25 ns Forward Continuous Current : 18 A
Max Surge Current : 150 A Reverse Current IR : 10 uA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Description
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Packaging : Tube
Recovery Time : 25 ns
Reverse Current IR : 10 uA
Configuration : Dual Common Cathode
Forward Voltage Drop : 1.15 V at 20 A
Forward Continuous Current : 18 A
Max Surge Current : 150 A
Package / Case : TO-220AB
Reverse Voltage : 100 V