BZT52-C2V4S
Features: • Planar Die construction• 200mW Power Dissipation• Zener Voltages from 2.4V - 39V• Ideally Suited for Automated Assembly ProcessesSpecifications Parameter Symbol Value Unit Power Dissipation (Notes A ) at 25 PD 200 mW Peak Forward Surge Current,...
product image
BZT52-C2V4S Picture
SeekIC No. : 004306769 Detail
BZT52-C2V4S: Features: • Planar Die construction• 200mW Power Dissipation• Zener Voltages from 2.4V - 39V• Ideally Suited for Automated Assembly ProcessesSpecifications Parameter Sy...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BZT52-C2V4S
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• Planar Die construction
• 200mW Power Dissipation
• Zener Voltages from 2.4V - 39V
• Ideally Suited for Automated Assembly Processes
Specifications
Parameter Symbol Value Unit
Power Dissipation (Notes A ) at 25 PD 200 mW