BZW06-31BRL
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 31V Bidirect
product image
BZW06-31BRL Picture
SeekIC No. : 00249178 Detail
BZW06-31BRL: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 31V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BZW06-31BRL
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 64.3 V
Operating Voltage : 30.8 V Package / Case : DO-15
Breakdown Voltage : 34.2 V Peak Surge Current : 1 mA
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Capacitance : 950 pF
Maximum Operating Temperature : + 175 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Package / Case : DO-15
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Clamping Voltage : 64.3 V
Operating Voltage : 30.8 V
Breakdown Voltage : 34.2 V
Capacitance : 950 pF
Peak Surge Current : 1 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationBZW06-31BRL
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-15, DO-204AC, Axial
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30.8V
Voltage - Breakdown34.2V