C-13-DFB10-TK-SSCMI-HT
product image
C-13-DFB10-TK-SSCMI-HT Picture
SeekIC No. : 004308012 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C-13-DFB10-TK-SSCMI-HT
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
The C-13-DFB10-TK-SSCMI-HT, 10Gbps 1310 nm 0 ~ 85ºC ,MQW-DFB Laser Diode Module-TOSA.
The absolute maximum ratings of the C-13-DFB10-TK-SSCMI-HT can be summarized as:(1)LD Reverse Voltage VRLD :2 V; (2)LD Forward Current IFLD: 150 mA; (3)PD Reverse Voltage VRPD: 10 V; (4)PD Forward Current IFPD: 2.0 mA; (5)Operating Temperature Topr:0 to +85 oC; (6)Storage Temperature Tstg:-40 to +85 oC.