C1608C0G1H080C
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 50volts 8.0pF C0G 0.25pF
product image
C1608C0G1H080C Picture
SeekIC No. : 00813663 Detail
C1608C0G1H080C: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 50volts 8.0pF C0G 0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C1608C0G1H080C
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 8 pF