C3216Y5V1A226Z/8
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
product image
C3216Y5V1A226Z/8 Picture
SeekIC No. : 002934085 Detail
C3216Y5V1A226Z/8: CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3216Y5V1A226Z/8
Quick Details
Series: C Manufacturer: TDK Corporation
Capacitance: 22µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 10V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Description
Series: C
Manufacturer: TDK Corporation
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 22µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3216Y5V1A226Z/8
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 10V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-