C3225C0G1H393J
CAP CER 0.039UF 50V 5% NP0 1210
product image
C3225C0G1H393J Picture
SeekIC No. : 002961174 Detail
C3225C0G1H393J: CAP CER 0.039UF 50V 5% NP0 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3225C0G1H393J
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: C Manufacturer: TDK Corporation
Capacitance: 0.039µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Series: C
Manufacturer: TDK Corporation
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance: 0.039µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3225C0G1H393J
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.039F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-