C4520C0G3F270K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 27pF 3KV C0G 10%
product image
C4520C0G3F270K Picture
SeekIC No. : 00817562 Detail
C4520C0G3F270K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 27pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520C0G3F270K
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520C0G3F270K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C