C4520C0G3F390K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 39pF 3KV C0G 10%
product image
C4520C0G3F390K Picture
SeekIC No. : 00858430 Detail
C4520C0G3F390K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 39pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520C0G3F390K
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 39 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520C0G3F390K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C