C4520X7R3A102K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 1000pF 1KV X7R 10%
product image
C4520X7R3A102K Picture
SeekIC No. : 00804712 Detail
C4520X7R3A102K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 1000pF 1KV X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520X7R3A102K
Quick Details
Capacitance : 1000 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Voltage Rating : 1 KVolts
Capacitance : 1000 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520X7R3A102K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C