C4520X7R3D102K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT X7R 2KV 1000pF 10%
product image
C4520X7R3D102K Picture
SeekIC No. : 00815287 Detail
C4520X7R3D102K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT X7R 2KV 1000pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520X7R3D102K
Quick Details
Capacitance : 1000 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 2 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 1000 pF
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Voltage Rating : 2 KVolts
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520X7R3D102K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C